Największa na świecie jaskina lodowa w Werfen Eisriesenwelt

Eisriesenwelt to największy system jaskiń na Ziemi stałe wypełnionych lodem. Temperatura wewnątrz przez cały rok nie przekracza 0°C, a przeciekającarzez szczeliny w sklepieniu woda natychmiast zamarza. !kwaga należy ciepło się ubra Jaskinie te powstały 2 miliony lat temu, kiedy klimat Europy był znacznie cieplejszy niż dzisiaj. Woda płynąca wśród wapiennych skał w długotrwałym procesie rozpuściła je, tworząc ten ogromny, skomplikowany świat podziemnych korytarzy i komór. Wewnątrz jaskini podziwiać można wspaniale figury lodowe, które podświetlone światłem magnezowym i lampami karbidowymi tworzą niezapomniane wrażenie

Wjazd odbywa się kolejką linową, a następnie trzeba przejść ok 40 min do wejścia do jaskini

Jaskinie zostały odkryte w 1879 r. posiadają 30 tyś. m° lodu i 42 km zbadanych korytarzy. W jaskini jest zakaz fotografowania. Po jaskini chodzi się po 1200 schodkach.

Na zdjęciu drogą prowadząca wzdłuz góry oraz wejscie do jaskini, kto jduje się na wysokości około 1700 m n.p.m. wejście do jaskini tylko z przewodnikiem, co 30 min.

Jaskinie oddalone od Pensjonatu – 60 km, jest to wycieczka na pol dnia i najlepiej połączyć ja ze zwiedzaniem Zamku w Werfen, który znajduje się po przeciwnej stronie jaskini.
Do azd: Pensjonat Imbachhorn – Bruck – Kierunek Salzburg droga B 311, wjazd na autostradę A 10 kierunek Salzburg, ziazd na Werfen, odległość ok. 60 km.

NAJWIĘKSZE ATRAKCJE

DLA RODZIN Z DZIEĆMI

DLA MOTOCYKLISTÓW

DLA AKTYWNYCH

DLA MIŁOSNIKÓW WĘDRÓWEK PIESZYCH I GÓRSKICH

ZAPYTAJ O POBYT - FORMULARZ

Jeżeli chcesz zapytać o termin i cenę, to wypełnij formularz a otrzymasz niezobowiązującą ofertę na @-maila.