REGIONY NARCIARSKIE

Tak wygląda nasz region narciarski od tego sezonu 2019/2020 Alpin Card: Kaprun – Zell am See – Saalbach – Hinterglemm – Fiberbrun – Leogang – ok 408 km czystej przyjemności.

EUROPASPORTREGION- KAPRUN / ZELL AM SEE / FUSCH

Europa Sport Region, jeden z najsłynniejszych w Europie rejonów narciarskich, zlokalizowany jest w pięknej dolinie jeziora Zeller See, u podnóża malowniczych szczytów Schmittenhohe i Kitzsteinhorn.Obszar ten jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc na zimowy wypoczynek.
To wprost wymarzone miejsce dla narciarzy każdego formatu: doskonale przygotowane trasy, duża liczba wyciągów i armatek śnieżnych oraz pobliskie lodowce gwarantują śnieżne szaleństwo na najwyższym poziomie przez cały rok.

Tereny narciarskie: 557 – 3200 m. npm
Łączna ilość tras: 130 km
Trasy łatwe: 56 km
Trasy średnie: 49 km
Trasy trudne: 25 km
Najdłuższy zjazd: 6,5 km
Max. różnica poziomów: 2270 m
Wyciągi: 54 o łącznej przepustowości 77 000 osób na godzinę

KITZSTEINHORN

www.kitzsteinhorn.at  21 km od Pensjonatu.
Lodowiec Kitzsteinhorn ( 3203 m.n.p.m) posiada wiele tras narciarskich o wszystkich stopniach trudnosci. Kitzsteinhorn gwarantuje śnieg przez cały rok.

SCHMITTENHÖHE

www.schmitten.at 11 km od Pensjonatu.
Trasy zjazdowe Schmittenhohe zapewniają pełną przyjemność z uprawiania narciarstwa zarówno początkującym jak i bardziej wytrawnym narciarzom.

MAISKOGEL

15 km od Pensjonatu
Góra z łagodnymi trasami schodzącymi w dolinę w miejscwości Kaprun – idealne miejsce dla początkujących i całych rodzin. Na gorę wjeżdża się kolejką panoramiczną

FUSCH

http://fusch.at/   200 metrów od Pensjonatu

Łagodne wzniesienie dla dzieci i dla poczatkujacych narciarzy. Posiada dwa wyciągi: linowy i orczykoway. W Fusch funkcjonuje szkółka narciarska w j.niemieckim lub angielskim.

http://www.zellamsee-kaprun.com/   12 km od Pensjonatu

PENSJONAT IMBACHHORN połozony jest w regione narciarskim EUROPASPORTREGION- Kaprun/ Zell am See

SKI ARENA - SAALBACH / HINTERGLEMM / LEOGANG

http://www.saalbach.at/  33 km od Pensjonatu

Niezwykle malownicza, otoczona pasmami gór dolina Glemmtal zaliczana jest dziś do dziesiątki najlepszych terenów narciarskich w Austrii.
To właśnie w tej dolinie, na terenie Alp Kitzbuhelskich znajdują się tak znane wioski narciarskie jak Saalbach i Hinterglemm. Rozległy ośrodek narciarski obejmujący miejscowości Saalbach – Hinterglemm oraz sąsiednie Leogang swoją światową sławę zawdzięcza organizacji w 1991 r. Narciarskiego Pucharu Świata. Bliźniacze wioski Saalbach – Hinterglemm położone są na wysokości 1003 m npm w pobliżu drogi łączącej Salzburg z Zell am See.
“Narciarski cyrk” Saalbach Hinterglemm Leogang to ponad:
– 200 km tras zjazdowych o wszystkich stopniach trudności
– 15 km trudnych,
– 95 km średnich,
– 90 km łatwych),
– stoki z głębokim śniegiem,
– 55 wyciągów
-180 armatek śnieżnych mogących ośnieżyć wszystkie główne nartostrady
– bogata oferta apres ski

to chyba wystarczająca rekomendacja dla amatorów białego szaleństwa. Oczywiście nie zapomniano też o snowboardzistach gdzie przygotowano dla nich oświetlony funpark w Hinterglemm, halfpipe Saalbach-Bernkogel i Hinterglemm-Hochalm oraz funpark Leogang.
W sezonie zimowym region ten odwiedza ponad 1 mln turystów.

Oprócz  nart funkcjonują jeszcze 
– tory saneczkowe
– lodowisko w Hinterglemm,
– rafting na śniegu,
– korty tenisowe i sale do squasha

Myli się ten, kto sądzi, że Saalbach Hinterglemm jest atrakcyjne tylko zimą.
Jest ono także wymarzonym miejscem letniego urlopu dla miłośników górskich wędrówek i rowerowych wycieczek.
Z ponad 400 km wytyczonych tras spacerowych Saalbach Hinterglemm zalicza się do regionów o największej ilości szlaków turystycznych w Austrii.
Na rowerzystów czeka tu 160 km ścieżek. Ofertę sportową uzupełniają: 9 dołkowe pole golfowe w Saalbach, jazda konna w Saalbach i Hinterglemm  paralotnie, rafting, łucznictwo, wędkarstwo oraz coraz bardziej popularny Nordic Walking.

BAD GASTEIN

http://www.gastein.com/  40 km od Pensjonatu