Zell am See – zielone miasto pod białymi szczytami

Zell am See (czytaj Cell am Zee!) – urokliwe miasteczko nad jeziorem Zeller See, którego okolice przyciągają jak magnes turystów i zwolenników aktywnego wypoczynku. Czyste (jakość wody pitnej) i przyjemnie ciepłe wody jeziora Zeller See zapraszają amatorów kąpieli, nurkowania, windsurfingu i żeglowania a góra Schmittenhóhe jest najpiękniejsza górą widokowąm Austrii, z której wierzchołka otwiera się panorama na ponad trzydzieści trzytysięczników.

Co warto zobaczyć:

– promenadę wzdłuż jeziora, który rozciąga się na szerokości całego miasta
– spacer wzdłuż głównej ulicy miasta i stare miasto
– Zamek Rosenberg (SchloS Rosenberg)
– zbudowany na planie kwadratu, o4 narożnymi wieżyczkami i jedną okrągłą-m typowym południowo
– bawarski/u stylu. W roku 1969 miasto kupiło SchloS Rosenberg. Został on stylowo odnowiony i obecnie mieści się w nim ratusz, galeria oraz wypożyczalnia książek.
– wieżę Kastnera (Kasnterturm), która jest najstarszym budynkiem miasta, zbudowanym prawdopodobnie jeszcze przed rokiem 1000. Wzniesiona przed latym celach obronnych, dziś mieści w swych wnętrzach muzeum.
-zajrzeć do sklepu z pamiątkami i regionalnym wyrobami- w samym centrum miasta przy fontannie
– obejrzeć wystawy i sklep ze strojami regionalnymi Trachten (tuż przy sklepie Intersport)

Gdzie warto coś zjeść:

restauracja Mitterberghof Mitterbergweg 155, 5700 Thumersbach- dojazd wąska asfaltowa drogą, na samą górę skąd rozpościera się przepiękny widok na jezioro i miasto. Do zjedzenia polecamy regionalną potrawę:

Kasnokcen (czytaj kaznoken!) — kluseczki (spezle) zasmażane z cebulką i regionalnym serem o intensywnym zapachu! – potrawa podawana jest zazwyczaj na patelni -jest to porcja dla dwóch osób. Kasnoken są bardzo sycące!

– Kaiserschmaren (czytaj kajzerszmaren) biszkoptowy naleśnik, pokrojony na kawałki, posypany cukrem pudrem, podawany z dżemem śliwkowym lub musem jabłkowym. –

Garmkniidel (czytaj garmknudel) duży, drożdżowy knedel nadziewany powidłami śliwkowymi, posypany makiem i cukrem, polany masłem

DOJAZD do restauracji Pensjonat Irnbhhn -Bruck-kier Zell am See- na pierwszym rondzie drugi ziazd w prawo na Tumersbach, w Tumersbach w centrum na prawo kier-Mitterberghof (szukać kierunkowskazów)

Plaże na jeziorem – polecamy plaże po przeciwnej stronie Zell am See w Tumersbach i Prielau (plaża bezpłatna) Znajdują się tam wypożyczalnie łódek elektrycznych, kajaków, rowerów wodnych.

W Zell am See znajduje się plaża z basenem.

Panoramiczna runda statkiem po jeziorze Zellersee. Statek oplywa jezioro dookoła, zatrzymując się na kilku przystankach Na tarasie statku można wyspać kawę podziwiając przyrodę Alp.

Runda trwa ok 45 min. Przystanek-przy promenadzie do Grand Hotelu. Statek odpływa od 9:30 co pół godziny. Koszt to ok 7e os dorosła

Plac zabaw dla dzieci, ścieżki tematyczne, różne atrakcje na górze Schmitten – wjazd kolejką linową z centrum miasta – patrz osobny temat opracowania Schmittenhohe – panoramiczna góra dla rodziny i nie tylko!

Przez całe lato nad jeziorem Zellersee w centrum miasta Zell am See odbywają się pokazy laserów, fontann i muzyki. W każdy wtorek, czwartek i niedziele od w godz. 22:00 do 22:25 odbywa się pokaz światła, wody i muzyki.

Najlepiej zaparkować przy dworcu kolejowym, następnie pójść wzdłuż torów przejść na druga stronę i kierować się na prawo do parku Elizabethpark – wejście na pokazy bezpłatne.

DOJAZD Pensjonat Imbachhorn – Bruck- lder Zell am See- na trzecim rondzie wjechać w tunel, w tunelu zjazd na Centrum, po wyjeździe z tunelu za pierwszymi światłami mocno w dół-do dworca kolejowe.° Wahnhoil – przy dworcu jest parking-platny – bilety w automatach.

NAJWIĘKSZE ATRAKCJE

DLA RODZIN Z DZIEĆMI

DLA MOTOCYKLISTÓW

DLA AKTYWNYCH

DLA MIŁOSNIKÓW WĘDRÓWEK PIESZYCH I GÓRSKICH

ZAPYTAJ O POBYT - FORMULARZ

Jeżeli chcesz zapytać o termin i cenę, to wypełnij formularz a otrzymasz niezobowiązującą ofertę na @-maila.