Jedne z największych w Europie – wodospoad w Krimml

Wodospad w Krimml – Krimmler Wasserralle, ma 380 m wysokości (od 1470 m n.p.m. do 1090 rn n.p.m.), co czyni go jednym z najwyższych w Europie i daje mu dziewiąte miejsce wśród najwyższych wodospadów świata. Wodospad Krimml powstał na skutek niszczącej działalności lodowca. Składa się z trzech półek skalnych, z których dolna jest najbardziej widowiskowa. W słoneczne dni spadająca woda tworzy przepiękne tęcze.

Wzdłuż wodospadów biegnie ścieżka, która, można dojść na sam szczyt górnej półki i dalej pójść w dolinę do schroniska na herbatkę góralską.
Wodospady «Krimml WasserMile” są jedynym w Austrii pomnikiem przyrody, wyróżnionym «Europejskim Dyplomem Chronionych Zabytków Natury” i uznawane powszechnie za jeden z atrakcyjniejszych cudów natury.

Droga jest szeroka, szutrowa, utwardzona. Po drodze znajdują się restauracje i toalety. Na samej górze (zdjęcie po prawej) jest przepiękna-wysoko położona- dolina przecięta urokliwą rzeczką, która właśnie daje początek wodospadom.

W dolinie znajduje się restauracja z tradycyjną kuchnią (polecamy danie: Kasnocken-tradycyjne kluseczki zasmażane z ,,pachnącym” serem i cebulką) i miejscem na odpoczynek.

Dla osób nie mogących wejść na górę istnieje możliwość skorzystania z TAXI

Busy TAXI są zaparkowane przy wejściu na Wodospad. Podwożą Gości do 4 punktów. Najwyższy i najdalszy to schronisko-restauracja. Busy kursują w obie strony. Należy sprawdzić godziny odjazdów. Przy wejściu na wodospad znajduje się wiele atrakcji dla dzieci, sklepy z pamiątkami.
Amor: Pensjonat lmbachhom 6

Ważne informacje:

– wodospady znajdują się 60 km od Pensjonatu, – jest to wycieczka na cały dzień
– w przypadku rodzin z dziećmi ( polecamy zabrać ze sobą cos na przebranie, ponieważ znajduje się dużo atrakcji wodnych) – trasa trwa około 1,5 godziny w jedną stronę
– wstęp: dorośli ok 5 euro, dzieci 6-15 lat 3 e,
– czynne od połowy kwietnia do końca października

DOJAZD: ,nsjonat Imbachhorn-Bruck -kier. Zell am See- kier. Kaprun/ Innsbruck i dalej droga B168 do Mittersil, potem droga B165 Krimml.
Autor: Pensjonat Imbachborn

NAJWIĘKSZE ATRAKCJE

DLA RODZIN Z DZIEĆMI

DLA MOTOCYKLISTÓW

DLA AKTYWNYCH

DLA MIŁOSNIKÓW WĘDRÓWEK PIESZYCH I GÓRSKICH

ZAPYTAJ O POBYT - FORMULARZ

Jeżeli chcesz zapytać o termin i cenę, to wypełnij formularz a otrzymasz niezobowiązującą ofertę na @-maila.