plen

Największa na świecie jaskina lodowa w Werfen

Eisriesenwelt to największy system jaskiń w Austrii i prawdopodobnie największy na Ziemi system jaskiń stałe wypełnionych lodem. Temperatura wewnątrz przez cały rok nie przekracza 0°C, a przeciekająca przez szczeliny w sklepieniu woda natychmiast zamarza.Uwaga-nalezy cieplo sie ubrac!!!

Jaskinie te powstały 2 miliony lat temu, kiedy klimat Europy był znacznie cieplejszy niż dzisiaj. Woda płynąca wśród wapiennych skał w długotrwałym procesie rozpuściała je, tworząc ten ogromny, skomplikowany świat podziemnych korytarzy i komór.Wewnątrz jaskini podziwiać można wspaniałe figury lodowe, które podświetlone światłem magnezowym i lampami karbidowymi tworzą niezapomniane wrażenie.

Jaskinie zostały odkryte w 1879 r. posiadają 30 tyś. m2 lodu i 42 km zbadanych korytarzy. Wejście do jaskini, do której dostać się można drogą prowadzącą wzdłuż góry, znajduje się na wysokości około 1700 m n.p.m.

 

 

wjazd kolejk do jaskini i wejscie do groty

 

 

oddalone od Pensjoantu-60 km , wstep 19 eruo osoba dorosla/ 9.5 e dziecko ( od 4 do 15 lat)

© Imbachhorn - 2016.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij