plen

Fusch

Fusch -  pełna nazwa brzmi Fusch an der Grossglocknerstrasse - czyli Fusch przy Drodze na Grossglockner(najwyższy szczyt Austrii), do którego wiedzie Wysokogórska Droga Alpejska- uznana jako druga największa ( po zamku Schönnbrunn w Wiedniu) atrakcja w Austrii. Droga  ta czynna jest tylko w sezonie letnim( V-IX) i odwiedza ja ok. miliona tyrystów.

Fusch połozone jest  w dolinie Kafertal, uznawanej za jedna z piękniejszych dolin Alp, w parku Wysokie Taury i należy do Europasport Region-zimowego regionu sportów narciarskich.

Gmina  Fusch posiada 880 mieszkańców z Burmistrzem na czele. W Fusch znajduje się szkoła, przedszkole, kościół katolicki, bank, sklepik, infromacja turystyczna, stacja benzynowa, ochotnicza straż pożarna, dwa wyciągi narciarskie dla dzieci i dla początkujących, trasa dla biegówek połączona z następna miejscowością i kolejną aż przez 200 km, basen otwarty z podgrzewana wodą, boisko do piłki nożnej, boisko do piłki siatkowej, korty tenisowe, tor do Curlingu -zimowy i letni,, kręgielnia, amfiteatr, muzeum drewna, wyznaczone trasy do Nordic Walking, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i rowerów, szkólka narciarska (w j.niemieckim lub angielskim)

Oprócz Pensjonatu Imbachhorn w Fusch znajduje się 7 hoteli/pensjonatów z wyzywieniem HP, klika pensjonatów ze śniadaniem, Camping dla namiotów, i prawie w kazdym domu pokoje do wynajęcia. Rocznie szacuje się, iż w Fusch jest 160 000 osobo/dób.

W Fusch działa wiele stowarzyszeń i organizacji, dzięki ogromnemu zaangażowaniu i zainteresowaniu jego mieszkańców. Bardzo aktywnie działa 50 osobowa orkiestra dęta, która koncertuje całe lato w tutejszym amfiteatrze oraz na wszystkich uroczystościach  w Fusch. Kulturalno-oświatowe stowarzyszenie Tauriska - organizujące koncerty muzyki poważnej i różne przedstawienia zapraszając artystów z całego świata. Ochotnicza straż pożarna, skupiająca dużo chętnych, mająca swoje imprezy i spotkania. Stowarzyszenie Kobiet, organizacja młodzieżowa, związek Kombatantów, Związek Ratowników Górskich. W Fusch znajdują sie dwa wyciagi : linowy i orczykowy,  dla dzieci i dla poczatkujacych narciarzy. W Fusch funkcjonuje szkółka narciarska w j.niemieckim lub angielskim.

© Imbachhorn - 2016.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij